İN-TEK Kalite Kontrol Proje Denetim Müşavirlik ve Tic. AŞ.; 2000 yılında 4 Mühendis tarafından inşaat sektörünün içinde bulunan resmi ve özel kuruluşların beton, zemin ve yapı malzemeleri ile ilgili laboratuvar ve mühendislik ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacı ile 04.12.2000 tarihinde kurulmuştur.

3’ü Denetçi Mühendis olmak üzere toplam 8 Mühendis ( 5 İnşaat Mühendisi ve 3 Jeoloji Mühendisi ) ve konusunda tecrübeli teknik kadrosuyla, Antalya ve Türkiye’nin en geniş deney kapsamına sahip ve en köklü Yapı Laboratuvarlarından birisi olarak bugüne kadar birçok Kamu ve Özel Sektöre ait Konut ve Ticari Yapılar, Okul, Alışveriş Merkezleri, Hastaneler, Otel, Yol İnşaatları, Altyapı Projeleri, Baraj ve Hidroelektrik Santralleri, Havaalanı, Arıtma Tesisi, Raylı Sistem ve benzeri mühendislik yapılarının kalite kontrol hizmetlerini başarıyla tamamlamıştır.

İN-TEK Yapı Laboratuvarı AŞ.;

 • 04.12.2000tarihinde Antalya’da kurulmuştur. • 15.11.2001tarihinden itibaren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) 10 No’lu LABORATUVAR İZİN BELGESİ ile Beton, Demir, Diğer Yapı Malzemeleri, Karot ve Zemin ile ilgili arazi ve laboratuar deneylerini yapmak ve rapor vermekle yetkilendirilmiştir.
  • 16.08.2007 tarihinden itibaren ISO 9001 ( TÜV/SÜD ) Kalite Yönetim Belgesine sahip iken, Eylül 2015 ayında TSE’den TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almış olup, ayriyeten TSE’nin Onaylı Laboratuvar Listesinde de bulunmaktadır.
  • 28.02.2013 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamında, Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi almış olup, mevcut yapıların Deprem Risk Analiz Çalışmalarını yapmaktadır.
  • 04.09.2015 tarihinden itibaren TÜRKAK’tan AB-0958-T Sicil No ile; beton, karot, demir ve zemin konularında akredite olup, konusunda Türkiye’nin ilk 3 özel laboratuvarı arasına girmiştir.
  • 05.08.2016 tarihinde ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemleri) ve OHSAS 18001 ( İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemleri) Belgelerini almıştır.
  • 21.12.2016 tarihinde Asfalt (Bitüm ve Bitümlü Karışımlar) deneylerinde Türkiye’de TÜRKAK’tan akredite olan ilk özel laboratuvar olma başarısını göstermiştir.

Ayrıca Metalik Malzemeler (Boru, yassı levha ve çelik mamüllerin akma, çekme ve kopmadan sonra % uzama) deneylerini TÜRKAK bünyesinde katan ilk laboratuvarlardan birisi olmuştur.

Bölgemiz inşaat sektörüne beton, zemin, yapı malzemeleri ve asfalt konularında verdiğimiz kalite kontrol, laboratuvar ve müşavirlik hizmetlerini daha da geliştirmek için bilgiye, teknolojiye ve insana yatırımlarımız devam edecek; “Hizmette Kalite Kalitede Süreklilik” vazgeçilmez temel prensibimiz olmaya devam edecektir.

Hizmetlerimiz için bize yazın, biz sizi arayalım